top of page
  • Yazarın fotoğrafıShiv

Safsata

Güncelleme tarihi: 28 Ara 2023

Sizi kimse yıkamaz, siz granitten ya da çeliktensiniz. Karbonla güçlendirilmiş birer ölüm makinesisiniz. Gücünüz kendi çıkarlarınız için her türlü yönteme başvurup insan kandırmak. Karşınızdaki ne yaparsa yapsın en yıkıcı ve en aşağılayıcı sizsiniz. İstediğinizi alır, alamadığınızı aşağılar, aşağıladığınızı tüketir ve bir kenara atarsınız. Sonra bir saniye dönüp geri bakmazsınız. Sonuç odaklı yaşamayı mantık zannedersiniz. Bir böcekten daha fazla bir faydanız yok bu Dünya'ya.

İyi hissetmiyorum, nefret doluyum ama göstermiyorum. Kusmak istiyorum, yüzünüzdeki o maskeyi daha iyi boyadıkça siz.


Bizler etten ve kemikteniz. Biz benzinle değil, kanla çalışıyoruz. Duygularla güçlendirilmiş insanlarız. Gücümüz başkasının mutluluğudur. O gün en sevdiğimizi kaybetmiş bile olsak, sevdiklerimiz için çaba gösterecek kadar aciz insanlarız. Ama kimseyi tüketip kenara atmıyoruz. Herkesi kendimiz gibi görüyoruz. Evet belki faşistiz ama sizin kadar öldürmeye özgür değiliz. O döndürdüğünüz çarkları oluşturan metalleriz. Yetersizsiniz, sevmeye ve güvenmeye. Eksiksiniz, çünkü yeteneksizsiniz. Ezbereye yaşayan, sizi hayvandan ayıran beyni bile kullanamayan sorgulamadan aciz canlılarsınız. Bu yüzden nefretiniz, bizi kullanmaya yönlendiriyor sizi. Ama canana olan saygı ve sevgimiz bu işin temeli. Sizin o kudretli zekanız değil. Yetersizsiniz o çarkın kendisi olmaya, bu yüzden çarkın arasından akan kanımızı içip hayatta kalıyorsunuz. Kutuplaşmamak, bir şeyler anlatmak için elimden geleni yapıyorum, gücüm yetmiyor artık. Kabullenmeye çalışıyorum ama siz asla ödün vermiyorsunuz. Her geçen gün nefretim büyüyor ve ölümü arzuluyorum, sizin yok oluşunuzdan keyif almamak için.


Daha çok eriyin istiyorum, daha çok yozlaşın, daha çok öldürün birbirinizi. İstemiyoruz sizin içi boş dünya barışınızı, istemiyoruz sizin göz boyayan aptalca politikalarınızı. Yeter oynadığınız bu oyun. Bitirin bu tiyatroyu, yakın ve yeniden yazın o toplum sözleşmenizi. Ve adına medenileşmek demeyin.


Bugün Samanyolu Galaksisinden, yıldız oyuncusunun ismi Güneş olan sistemin Dünya gezegenindeyiz.

ve Kim daha büyük dolandırıcı adlı yarışmaya hoş geldiniz. Kapak Görseli: Exotic Quixotic-Johan Lindberg Brusewitz.


17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Sulu Beyin

Comments


bottom of page