top of page
  • Yazarın fotoğrafıShiv

Küllerinden tekrar, tabii kaldıysa küllerin.

Güncelleme tarihi: 5 Oca 2022

Bir insan olduğumu ima etsem herhâlde çok da iddialı olmaz. Becerebildiğim kadar dengede kalmaya çalışıyorum. Empati yeteneğine sığınıp, insanları kırmamayı deniyorum. Dünyadaki hiçbir şeye sahiplik hissetmiyorum. Belki de bu nedenle her şeyi paylaşmayı seviyor, elimde olana da verilen zararı umursamayıp karşımdakinin içini rahatlatmak istiyorum. Basit şeyler biliyorum, elimden gelen de bu, basit bir adamım. Basit bir insan.


Kötü huyum var ki bir şey olmuyorsa bırakmak hoşuma gitmiyor. Sonuna kadar zorlayıp ya iyice dibe batacağım ya da o zor durumdan çıkaracağım. Bilmiyorum, acı çektirmeyi seviyorum kendime belki de ama bırakamıyorum.


Ama bugün ilk kez bıraktım.


Kendini vahşi bir kedi zanneden biriyle bir insanın ilişkisi olabilir mi sizce ? Benim başımdan geçeni söyleyeyim. Vahşi kedi, insanı çiğ çiğ yiyor. Sonra kemiklerini bırakıyor ve diyor ki 'zorla mı yaptırdım?' ya da 'yapmasaydın'. Çok basit lan, değil mi? Şunları söylemek çok kolay.


Vahşi kedi artık benimle olmak istemiyor. Ona ne türlü sıkıntılar yaşattım bilmiyorum ama bu durum belki de ikimiz için iyi olacak. Her yerim kan içerisinde. Çizikler ve yarıklarım var sayısızca. Ama hala onu istiyorum. Bir kez miyavlaması yine kendimi kollarına bırakmama yol açacak. Ancak istememeliyim çünkü net bir şekilde istenmiyorum. Vahşi kedi ormanına dönmek istiyor. Konforlu alanını bırakıp daha da leş istiyor kendine. Nasıl istersen kedi. Umarım beni iyi hatırlarsın..


Gelelim bana. Yaralarımı sarmam lazım bir başıma. Bir başıma...

Yalnız olmayı özledim mi bilmiyorum. Genelde severdim ama yalnız kalamıyorum. Düşüncelerim beni boğuyor ve yaralarımı tekrar açıyor. 'Aaa burası acıyor mu?' diye sokuyor parmağını yaranın en derinine. Daha tehlikeliler o vahşi kediden inanın bana. Bu nedenle kafamı doldurmalıyım bir şeylerle. Gidip kendimi öldürtmeden önce. Zaten yakındır ölümüm ancak olmasın vahşice.


André Maurois, 'İklimler (Climats)' adlı eserinde bir erkeğin iki tane kadın ile yaşadığı aşk hikayelerini anlatıyor. Phillippe'nin ilk birlikteliği Odile ile oluyor. Odile ise buradaki vahşi kedi.


İkilinin arasındaki entrikalardan sonra Phillippe, Odile'i kaybediyor ve diyor ki bu ilişki için;


'Elimdekinden fazlasını yitirdim.'

Elimdekinden çok fazlasını yitirdim Leyna.


35 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Sulu Beyin

bottom of page