top of page
  • Yazarın fotoğrafıShiv

Bir müddet sonra hatırladıklarım, unutmayacaklarım

Güncelleme tarihi: 14 Ara 2021

Fazla merhamet göstermek, başkaları için kendinden ödün vermek gibi kişisel özelliklerini kaybetme. Kim ne derse desin, bunlar senin temel karakter özelliklerin ve bunlara sahip değilsen bu hayatta var olman çok zor. İnsanların var olma hissini yaşamak amacıyla yaptığı modern, popüler kültüre ait şeyleri yapmak zorunda değilsin. Zaten keyif de almıyorsun, boşuna çabalama. Sen kendini keşfetmeye devam et. Seni mutlu eden bir şeye elbet yöneleceksin. Hey baksana yazıyorsun burada mesela.


Ama bir ilişki yaşamak senin için çok zor. Teslimiyet duygusunu tadacağın, asıl kendini adaman gereken varlığı, 'o kadın'ı seçerken çok dikkatli olmalısın. Kabullenebileceğin şeyler var, kabullenemeyeceğin şeyler var(mış). Ne kadar taviz verirsen, hiç durmadan katlanarak geliyor. Biliyorsun çatlak ilerler, durmaz.


Her ne kadar sen en alttan da alsan, saygıyla da karşılasan, o karşındaki karakter 'alfa' ise

(Kurt sürüsüyüz ya bu sistemde alfa olmayana ekmek yok. Bi' halttan anlamayan, bodozlama iş yapan, işi yaptıktan sonra da sanki quantumu çözmüş gibi ego saçan, aşağılık kompleksli gereksiz varlıklarsınız. Evet canım acıyor vasat herifler. Aksini iddia edenle oturup bir kahve de içmek isterim. Gün gelecek, kervan dönecek. Ve o gün siz yine affedileceksiniz ama kendinizden iğreneceksiniz. Emin değilim belki de hiçbir şey olmamış gibi devam edeceksiniz. Yaşamayı o kadar seviyorsunuz ki, sayın hoşgörü yoksunu anlamsız varlıklar, belki de 'rahatınızı bozanın' etrafınızdakiler değil de egonuz olduğunu anlarsanız :) ) senin yaptığın bu hareketi aşağılık görüp biraz daha ezecek seni. Kafandaki 'bir gün anlar, sen alttan almaya devam et' cümlesini görür gibiyim ama anlamıyorlar zorlama. Sen bu durumun çözümü değilsin, olmamalısın. Haddine değil. Hayatında başarılar dile ve yollarını ayır.


Nazik olmakta her zaman fayda var. Araman gereken iki şey var; tutku ve uyum. Ancak uyum önce gelmeli, tutku daha sonra tecrübe edildi.

45 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Sulu Beyin

Comments


bottom of page